Organizare

Preşedinte instanţă: Dana-Cristina Gîrbovan

Vicepreşedinte: Delia-Ana Marusciac
Vicepreşedinte: Liviu Ungur

Colegiul de conducere format din:
Dana-Cristina Gîrbovan - preşedintele colegiului de conducere
Axente-Irinel Andrei - judecător
Sergiu-Cătălin Boboş - judecător
Anca-Mihaela Ion - judecător
Duşa Radu-Rareş - judecător
Ancuţa Pura - judecător
Monica Şortan - judecător

Prim grefier: Magdalena-Estera Toda

Secţia I civilă

Preşedinte secţie: Sergiu-Cătălin Boboş
Judecători:
Sergiu-Cătălin Boboş
Anamaria Câmpean
Andrea-Annamaria Chiş - membru CSM
Ioan-Daniel Chiş
Carmen-Maria Conţ
Anca-Adriana Pop
Carmen Pop
Sorina-Ana Seleşiu
Ramona-Corina Vasile
Grefier şef secţie: Cristina Preda
Grefieri:
Mariana Bodea
Corina-Eliza Bukşa
Emilia-Eva Corondan
Mihaela Dobra-Nistor
Angela-Anca Muncaciu
Nechita Andreea Nicoleta

Secţia a II-a civilă

Preşedinte secţie: Axente-Irinel Andrei
Judecători:
Simona-Mihaela Al Hajjar
Axente-Irinel Andrei
Maria-Camelia Botiş
Mirela-Agota Budiu
Sînziana-Felicia Coroiu
Claudia-Mirela Idriceanu
Monica-Ileana Iuga
Alina-Gabriela Nicolescu
Doina-Viorica Popovici
Danusia Puşcaşu
Mihaela Sărăcuţ
Asistenţi ai judecătorului:
Marcos Damarcsek
Diana Daniela Vana
Grefier şef secţie: Luminiţa-Sidonia Florean
Grefieri:
Ana-Cristina Ambroze
Lucian Bădău
Katinka Fulop
Rovena-Rosana Lăpuşan
Denisa-Miana Muntean
Raluca-Elena Oprea
Florina-Teodora Macarie
Eva-Tunde Vincze

Secţia a III-a contencios administrativ şi fiscal

Preşedinte secţie: Anca-Mihaela Ion
Judecători:
George Barbura-Turcu
Monica Diaconescu
Radu-Rareş Duşa
Oana Lavinia Fiţigău
Anca-Mihaela Ion
Florin-Cătălin Jacotă
Alexandrina-Amalia Marin
Delia-Ana Marusciac
Ioana Păsculeţ
Iarina-Ioana Prelipceanu
Antoniu Simon
Liviu Ungur
Roxana-Mihaela Vereş
Anamaria-Gabriela Vida-Simiti
Bogdan-George Zdrenghea
Asistenţi ai judecătorului:
Ramona Cristina Bacoş
Patricia Maria Copil
Irina Dana Pop
Grefier şef secţie: Marius-Cristian Traica
Grefieri:
Daniela Chirilă
Andreea Dan
Mariana Maria Clapa
Iuliu-Traian Crişan
Victoria-Violeta Dăncilă
Ioana-Paula Spătăcean-Oniga
Iosefina-Nicoleta Trif
Mărioara Varadi-Goia

Secţia a IV-a pentru litigii de muncă şi asigurări sociale

Preşedinte secţie: Ioana Tripon
Judecători:
Ioana-Rozalia Borza
Vasile-Marius Botiş
Sergiu Diaconescu
Laura-Maria Dima
Dana-Cristina Gîrbovan
Daniela Hamciuc
Corina-Mihaela Marcu-Şiman
Carmen-Simona Noja
Georgeta-Olimpia Oneț
Rosina-Valentina Todea
Ioana Tripon
Asistenţi ai judecătorului:
Adriana Geanina Ciurtin
Andreea Marian
Grefier şef secţie: Adriana Barz
Grefieri:
Cristina-Floarea Bogdan
Sanda-Gabriela Ciurdar
Nicolae Dumitru
Rebeca-Cristina Filimon
Crina-Monica Moncea
Nicoleta Nicoară
Simona-Ioana Şofron
Daniela Ţarină

Secţia penală şi de minori

Preşedinte secţie: Mihăiţă-Lucian Marian
Judecători:
Simona Georgeta Cristea
Georgiana-Rodica Fărcaş-Hîngan
Luminiţa-Maria Firicel
Mihai-Iulian Gîlcă
Oana-Maria Ivanciuc
Adina-Daria Lupea
Stanca-Ioana Marcu
Mihăiţă-Lucian Marian
Vlad-Valentin Marian
Daniela-Anca Moldovan
Iuliana Moldovan
Ramona Mornăilă
Ancuţa Pura
Delia Purice
Monica-Ioana Şortan
Simona Trestian
Asistenţi ai judecătorului:
Daniela Anca Bota
Laviania Maria Budrala-Drasovean
Mariana-Cristina Poşa
Grefier şef secţie: Teodora-Gabriela Grindean
Grefieri:
Maria-Magdalena Adam
Raluca-Gabriela Aliman - delegată Judecătoria Gherla
Roxana-Loredana Anecoloaei
Liliana-Gabriela Burcă
Lenuţa Cadiş
Delia-Ionela  Ciolea
Andrada Cotuna
Ştefana-Lavinia Cozma
Codruta-Irina Gujan
Alexandru Ivanciuc
Nicoleta-Simina Negriu
Loredana-Anamaria Stan
Delia-Cristina Stana - executări penale
Apollonia-Maria Traiszta
Andrada-Maria Ungur

Alte compartimente

Grefier documentarist
Smaranda-Miruna Ielcean

Grefier statistician
Mirela-Loredana Tarţa

Grefieri atribuţii secretariat
Daciana-Pompilia Husti
Narcisa Micu

Grefieri tehnoredactare
Dorina Buzdugan
Camelia-Elisabeta Căţănaş
Ana Chiş
Kristine-Gabriela Ungur
Carmen-Mihaela Gabor
Marcela-Corina Nagy
Claudia Hîlma
Alina Mariana Maier
Valeria Rusu
Maria Silaghi
Maria-Dorina Stoica

Alte compartimente

Arhiva şi Registratura:
Adrian-Eugen Blaga
Felicia Chifor
Anamaria-Gabriela Cioban
Loredana Ciomagă
Ana-Camelia Felecan
Mariana Pârvulescu - grefier arhivar şef
Rodica Matei
Dochia-Gabriela Tothăzan
Sanda-Daciana Gădălean
Ana-Aurelia Horvat
Lucia-Marinela Vâtcă

Agenţi procedurali şi aprozi
Dorel Fărcaş
Adrian-Sorin Pană
Irina Bochiş
Mariana-Niculina Giurgiu
Ana Mureşan
Lidia Şerban
Otilia Tămaş

Compartimentul economico-financiar şi administrativ
Radu Copaciu - manager economic
Horaţiu-Raul Chiş - inginer constructor
Veturia Drăghici
Maria Mariş
Bogdan-Horea Medrea
Delia Oşan
Aurelia-Mariana Petrişor

Biroul personal
Oana-Andreea Pop
Nicoleta-Cristina Gavriliu

Biroul juridic
Dan-Marius Mora - jurist

Compartimentul Informatică
Nicolae Guzu
Zincuţa Maniu
Lucian-Paul Rotaru
Dan Rusu - specialist IT șef

Biroul informare şi relaţii publice
Adrian Dănilă

Psiholog
George-Laurenţiu Visu-Petra

Muncitori întreţinere şi îngrijitori
Maria Cherecheş
Coldea Dorel
Pavel Pîrvulescu

Şoferi
Felecan Ioan
Voicu Goia