Organizare

Preşedinte instanţă: Dana-Cristina Gîrbovan

Vicepreşedinte: Maria Boer
Vicepreşedinte: Liviu Ungur

Colegiul de conducere format din:
Dana-Cristina Gîrbovan - preşedintele colegiului de conducere
Axente-Irinel Andrei - judecător
Sergiu-Cătălin Boboş - judecător
Anca-Mihaela Ion - judecător
Duşa Radu-Rareş - judecător
Ancuţa Pura - judecător
Monica Şortan - judecător

Prim grefier: Magdalena-Estera Toda

Secţia I civilă

Preşedinte secţie: Sergiu-Cătălin Boboş
Judecători:
Denisa-Livia Băldean
Sergiu-Cătălin Boboş
Anamaria Câmpean
Andrea-Annamaria Chiş - membru CSM
Ioan-Daniel Chiş
Carmen-Maria Conţ
Sorina-Ana Seleşiu
Ramona-Corina Vasile
Marta-Carmen Vitos
Grefier şef secţie: Cristina Preda
Grefieri:
Mariana Bodea
Emilia-Eva Corondan
Mihaela Dobra-Nistor
Angela-Anca Muncaciu
Nechita Andreea Nicoleta

Secţia a II-a civilă

Preşedinte secţie: Axente-Irinel Andrei
Judecători:
Simona-Mihaela Al Hajjar
Axente-Irinel Andrei
Maria-Camelia Botiş
Mirela-Agota Budiu
Augusta-Maria Chichişan
Sînziana-Felicia Coroiu
Daniela Hamciuc
Claudia-Mirela Idriceanu
Monica-Ileana Iuga
Alina-Gabriela Nicolescu
Doina-Viorica Popovici
Danusia Puşcaşu
Mihaela Sărăcuţ
Roxana-Mihaela Vereş
Asistenţi ai judecătorului:
Marcos Damarcsek
Diana Daniela Vana
Grefier şef secţie: Luminiţa-Sidonia Florean
Grefieri:
Ana-Cristina Ambroze
Lucian Bădău
Katinka Fulop
Rovena-Rosana Lăpuşan
Denisa-Miana Muntean
Raluca-Elena Oprea
Florina-Teodora Macarie
Eva-Tunde Vincze

Secţia a III-a contencios administrativ şi fiscal

Preşedinte secţie: Delia-Ana Marusciac
Judecători:
George Barbura-Turcu
Monica Diaconescu
Radu-Rareş Duşa
Oana Lavinia Fiţigău
Luminiţa-Maria Firicel
Anca-Mihaela Ion
Florin-Cătălin Jacotă
Alexandrina-Amalia Marin
Delia-Ana Marusciac
Ioana Păsculeţ
Iarina-Ioana Prelipceanu
Antoniu Simon
Liviu Ungur
Anamaria-Gabriela Vida-Simiti
Bogdan-George Zdrenghea
Asistenţi ai judecătorului:
Ramona Cristina Bacoş
Patricia Maria Copil
Irina Dana Pop
Grefier şef secţie: Marius-Cristian Traica
Grefieri:
Daniela Chirilă
Iuliu-Traian Crişan
Victoria-Violeta Dăncilă
Ioana-Paula Spătăcean-Oniga
Iosefina-Nicoleta Trif
Mărioara Varadi-Goia

Secţia a IV-a pentru litigii de muncă şi asigurări sociale

Preşedinte secţie: Laura-Maria Dima
Judecători:
Sergiu Diaconescu
Laura-Maria Dima
Dana-Cristina Gîrbovan
Ioana-Rozalia Magyarosi
Corina-Mihaela Marcu-Şiman
Georgeta-Olimpia Oneț
Anca-Adriana Pop
Carmen Pop
Ancuţa Pura
Ioana Tripon
Asistenţi ai judecătorului:
Adriana Geanina Ciurtin
Andreea Marian
Grefier şef secţie: Adriana Barz
Grefieri:
Cristina-Floarea Bogdan
Sanda-Gabriela Ciurdar
Nicolae Dumitru
Crina-Monica Moncea
Nicoleta Nicoară
Daniela Ţarină

Secţia penală şi de minori

Preşedinte secţie: Mihăiţă-Lucian Marian
Judecători:
Maria Boer
Virginia-Elena Botezan
Gheorghe-Valentin Chitidean
Ana Covrig
Fărcaş-Hîngan Georgiana-Rodica
Mihai-Iulian Gîlcă
Vasile Goja
Ioana-Claudia Ilieş
Adina-Daria Lupea
Livia-Marcela Mango
Stanca-Ioana Marcu
Mihăiţă-Lucian Marian
Daniela-Anca Moldovan
Iuliana Moldovan
Monica Nicola
Delia Purice
Monica-Ioana Şortan
Asistenţi ai judecătorului:
Razvan Anghel
Daniela Anca Bota
Laviania Maria Budrala-Drasovean
Grefier şef secţie: Teodora-Gabriela Grindean
Grefieri:
Raluca-Gabriela Aliman
Corina-Eliza Bukşa
Lenuţa Cadiş
Camelia-Elisabeta Căţănaş
Andrada-Maria Cornea
Nicoleta-Simina Negriu
Loredana-Anamaria Soroiu
Delia-Cristina Stana - executări penale
Codruta-Irina Tarba
Mariana-Cristina Toma
Apollonia-Maria Traiszta

Alte compartimente

Grefier documentarist
Smaranda-Miruna Ielcean

Grefier statistician
Mirela-Loredana Tarţa

Grefieri atribuţii secretariat
Narcisa Chiş
Daciana-Pompilia Husti

Grefieri tehnoredactare
Dorina Buzdugan
Ana Chiş
Kristine-Gabriela Ungur
Carmen-Mihaela Gabor
Marcela-Corina Nagy
Claudia Hîlma
Alina Mariana Maier
Valeria Rusu
Maria Silaghi
Monica-Gabriela Şimon
Maria-Dorina Stoica

Alte compartimente

Arhiva şi Registratura:
Adrian-Eugen Blaga
Felicia Chifor
Anamaria-Gabriela Cioban
Loredana Ciomagă
Ana-Camelia Felecan
Mariana Pârvulescu - grefier arhivar şef
Rodica Matei
Dochia-Gabriela Tothăzan
Sanda-Daciana Gădălean
Ana-Aurelia Horvat
Lucia-Marinela Vâtcă

Agenţi procedurali şi aprozi
Dorel Fărcaş
Adrian-Sorin Pană
Irina Bochiş
Mariana-Niculina Giurgiu
Ana Mureşan
Lidia Şerban
Otilia Tămaş

Compartimentul economico-financiar şi administrativ
Radu Copaciu - manager economic
Horaţiu-Raul Chiş - inginer constructor
Veturia Drăghici
Maria Mariş
Bogdan-Horea Medrea
Delia Oşan
Aurelia-Mariana Petrişor

Biroul personal
Oana-Andreea Pop
Nicoleta-Cristina Gavriliu

Biroul juridic
Dan-Marius Mora - jurist

Compartimentul Informatică
Nicolae Guzu - specialist IT șef
Zincuţa Maniu
Lucian-Paul Rotaru
Dan-Mircea Rusu

Biroul informare şi relaţii publice
Adrian Dănilă

Psiholog
George-Laurenţiu Visu-Petra

Muncitori întreţinere şi îngrijitori
Maria Cherecheş
Coldea Dorel
Pavel Pîrvulescu

Şoferi
Vasile Baias
Voicu Goia
Mircea-Ioan Sfârlea